Читайте наші статті першими
 1. Що таке сертифікація MetaBlueprint? 
 2. Які є іспити Meta Blueprint? 
 3. Підготовка до сертифікації 
 4. Реєстрація на сертифікацію 
 5. Процес здачі іспиту 
 6. Результати іспиту 
 7. Висновки 

Що таке сертифікація Meta Blueprint?

Сертифікація Meta Blueprint – це офіційні сертифіковані іспити, які дають можливість виміряти рівень кваліфікації в цифровому маркетингу та рівень володіння продуктами Meta.

Наявність сертифікату Meta Blueprint у спеціаліста значно підвищує його цінність на ринку і відповідно покращує кар’єрні можливості. Для агентств присутність у штаті принаймні двох сертифікованих спеціалістів – обов’язкова умова для отримання статусу Meta Business Partner.

Які є іспити Meta Blueprint?

Асоційовані іспити: 

• 100-101: Сертифікований спеціаліст Facebook по цифровому маркетингу – 49$. Базовий іспит, який дає можливість перевірити вміння спеціаліста створювати, публікувати та відстежувати результати рекламних кампаній.

• 600-101: Сертифікований Facebook менеджер спільноти – 49$. Цей іспит підійде для спеціалістів, які займаються управлінням та модерацією онлайн-спільнот в Facebook.

Професійні іспити:

• 200-101: Сертифікований спеціаліст Facebook з маркетингу – 75$. Поглиблений іспит, який дає можливість перевірити навички аналізу результатів рекламних кампаній, формування та тестування гіпотез.

• 300-101: Сертифікований спеціаліст Facebook по розробці креативів – 75$. Цей іспит дозволяє оцінити навички дизайнера у створенні ефективних креативів для рекламних оголошень.

• 400-101: Сертифікований спеціаліст Facebook з медіапланування – 75$. Іспит для спеціалістів, які займаються розробкою маркетингових стратегій.

• 410-101: Сертифікований спеціаліст Facebook із закупівлі медійної реклами – 75$. Цей іспит дозволяє оцінити рівень знань у області закупівлі реклами в Facebook (політика, інструменти, методи).

• 700-101: Сертифікований Facebook автор Spark AR – 75$. Іспит, який оцінює навички втілення ідей у якісні продукти доповненої реальності за допомогою Spark AR.

Іспити для розробників: 

• 500-101: Сертифікований Facebook розробник маркетингових рішень – 75$. Базовий іспит для розробників, який оцінює здатність створювати облікові записи в Business Manager та інтегрувати Facebook Pixel.

• 510-101: Сертифікований розробник розширених маркетингових рішень Facebook – 75 $. Поглиблений іспит для розробників, який присвячений SDK Facebook для Android і IOS.

• 520-101: Сертифікований Facebook розробник рекламних API – 75$. Цей професійний іспит оцінює уміння в налаштуванні та усуненні несправностей з інтеграціями API.

Підготовка до сертифікації

Для кожного іспиту Meta Blueprint пропонує індивідуальний план підготовки, який включає набір курсів, тести та Study Guide в PDF-форматі. Я рекомендую для початку пройти всі перелічені курси для обраного іспиту обов’язково на англійській мові. Так ви максимально швидко звикнете до термінології і це спростить процес здачі іспиту.

Після проходження курсів раджу ознайомитись з Study Guide, де зібрана коротка інформація з кожної теми, а також представлений глосарій з основними термінами, які потрібно знати для успішної здачі сертифікації.

Для засвоєння та поглиблення знань також рекомендую переглянути тренінги на Meta Blueprint Spotlight. Найбільш корисними вони будуть для складання асоційованого іспиту 100-101.

Перелік базових тренінгів від Meta Blueprint:

 • Build a Business Presence on Social Media – тренінг по формуванню присутності бізнесу у соціальних мережах.
 • Facebook Advertising: Audience and Placements – тренінг по особливостях різних типів аудиторій в Facebook та місць розміщення.
 • Facebook Advertising: Objectives and Budget – тренінг по налаштуванню рекламного бюджету та вибору стратегії призначення ставок.
 • Measurement – тренінг по оцінці ефективності рекламних кампаній на основі звітів в Ads Manager.

Також обов’язково пройдіть пробні практичні тести від Meta. Особисто мені це допомогло перевірити свою готовність до сертифікації. Для кожного іспиту кількість пробних тестів відрізняється. Вони є безкоштовними та доступними для проходження у будь-який час. Ви можете складати кожен тест безліч разів, адже кількість повторних спроб необмежена. Після проходження тестування вам буде доступний детальний звіт з правильними відповідями і темами, які потрібно повторно переглянути.

Для більш ґрунтовної підготовки до сертифікації 100-101, 400-101, 410-101 раджу скористатися платним ресурсом Markeko, де є можливість попрактикуватись і пройти близько 150 тестів, які були розроблені на основі завдань з реальних іспитів та включають як теоретичні, так і ситуаційні запитання.

У Markeko також є безкоштовний Study Guide, у якому зібрані основні теми для проходження сертифікації по медіаплануванню та закупівлі медійної реклами.

Загалом процес підготовки до сертифікації 100-101 зайняв у мене близько двох тижнів. Для підготовки до професійних іспитів може знадобитись трохи більше часу, оскільки вони включають більш складні та розлогі теми. На підготовку до сертифікації для розробників доведеться витратити ще більше часу, оскільки іспити цього типу окрім теоретичної частини включають також практичну частину з оцінкою навичок кодування.

Реєстрація на сертифікацію

 1. Оберіть один з доступних іспитів на сайті Meta Blueprint.
 2. Перейдіть до реєстрації в CertMetrics.
 3. Заповніть форму з особистими даними англійською мовою. Важливо, щоб вказане прізвище та ім’я збігалося з ім’ям у вашому державному посвідченні особи.
 4. Далі оберіть бажане місце для тестування. Центри тестування Pearson VUE Professional є лише у Великій Британії, Франції, Іспанії, Німеччині, Греції, Ізраїлі та Туреччині. В Україна пройти сертифікацію можна тільки онлайн.

 5. Оберіть мову, день та час для сертифікації. Доступні слоти постійно оновлюються, тому, якщо ви не можете підібрати зручний час, поверніться до реєстрації через декілька годин.
 6. Останній крок реєстрації – оплата іспиту.
 7. Після завершення реєстрації пройдіть попереднє тестування вашого комп’ютера на відповідність вимогам Pearson VUE Professional. Насамперед програма перевірить справність мікрофону, камери та динаміка, а також відповідність комп’ютера мінімальним технічним характеристикам.
 8. Перед складанням іспиту рекомендую додатково ознайомитись з особливостями тестування на платформі Pearson VUE.

Скасувати або перенести іспит з поверненням коштів можна не пізніше ніж за 24 години до його проведення! 

Процес здачі іспиту

Приступити до здачі іспиту потрібно за 30 хвилин до призначеного часу. Спочатку ви познайомитесь зі своїм екзаменатором, спілкуватися з ним можна аудіо або у чаті англійською мовою. Він попросить вас просканувати на телефоні QR-код, перейти за посиланням та сфотографувати ваше державне посвідчення особи. Це може бути закордонний паспорт або водійське посвідчення. Головне, щоб ім’я, зазначене у документі, співпадало з ім’ям у кабінеті CertMetrics.

У разі успішної перевірки документів екзаменатор попросить відкласти телефон у недоступне для вас місце і за допомогою веб-камери просканувати робочий стіл та кімнату, щоб упевнитись у відсутності речей, які можуть допомогти вам у складанні іспиту (моніторів, гаджетів, шпаргалок).

Після цього вас буде допущено до екзаменаційної частини. Зазвичай іспит складається з 50-60 тестів з однією або кількома правильними відповідями. Ви зможете повернутися до попередніх запитань та змінювати відповіді за потреби. У процесі здачі за вами безперервно буде стежити екзаменатор і, якщо він запідозрить вас у академічній недоброчесності, він може у будь-який момент скасувати іспит без пояснення причин та без повернення грошей.

Ви можете завершити тестування раніше, оскільки, як показує практика, для вирішення завдань вистачає близько 30-45 хвилин. Загалом на сертифікацію відводиться від 90 до 105 хвилин.

Результати іспиту

Результати іспиту CertMetrics надішле на вашу електронну адресу упродовж 24 годин з моменту його здачі. Для проходження сертифікації потрібно набрати мінімум 700 балів з можливих 1000 балів. У разі успішної здачі іспиту, вам буде видано цифровий бейдж, який можна перевірити через систему Credly. Терміни дії сертифікатів варіюються: сертифікати асоційованих іспитів дійсні 2 роки з моменту здачі, всі інші – лише рік.

Висновки

Щоб стати сертифікованим спеціалістом Meta Blueprint потрібно докласти зусиль та максимально зануритись у підготовчий процес. Потрібно пам’ятати кожен рядок довідки з численною кількістю сторінок, ідеально знати кожен закуток рекламного кабінету, розуміти значення всіх термінів англійською мовою. Але воно того варте, адже, отримавши сертифікат, ви станете конкурентоспроможним на зарубіжних ринках праці та будете на одному рівні з кваліфікованими спеціалістами по роботі з Facebook по всьому світові.

Рекомендовані статті